Prekių katalogas

Automatinė "Joystick" švartavimosi sistema

Majamio tarptautinėje laivų parodoje naujoji "Volvo Penta" "Joystick" švartavimosi sistemai įteiktas inovacijos apdovanojimas. Su šia sistema kapitonams sukuriama aukščiausios kokybės ir, svarbiausia, jokio streso nekelianti automatinė švartavimosi sistema.

Volvo Penta Joystick

Majamio inovacijų apdovanojimus kasmet įteikia Nacionalinė jūrų technikos gamintojų asociacija (NMMA) ir "Boat Writers International" (BWI). Apdovanojama laivybos įrangą, kuri be konkurencijos veda laivybos pramonę į ateitį. Bendrovė "Volvo Penta" pelnė apdovanojimą variklių įrangos kategorijoje, kur buvo įvertinta novatoriška "Joystick Docking" sistema, skirta vieno stacionaraus dyzelinio variklio "Aquamatic sterndrive" sistemoms.
"Joystick Docking" sistema yra "Volvo Penta" aukščiausios kokybės inovacija. Ši bendrovė siekia, kad naudojantis aukščiausiomis technologijomis, laivavedžiams švartavimasis ir laivo valdymas keltų kuo mažiau streso.

Volvo Penta pultelis ir apdovanojimas

Kapitonui tereikia nuspausti valdymo pultelio mygtuką "Docking", ir laivo manevravimo funkcijos - vairo mechanizmas, variklis, ir laivapriekio vairavimo sistema - lengvai valdomos viena ranka. Anksčiau šią technologiją buvo galima rasti tik didesniuose, kelių variklių laivuose.
"Volvo Penta" pirmoji pasaulyje sujungė vieno dyzelinio stacionaraus variklio vairavimą su laivapriekio privairavimo valdymu. Švartavimosi sistema "Joystick" taip pat taupo energiją, jos naudoja tik tiek, kiek reikia.
"Labai didžiuojamės laimėję šį prestižinį apdovanojimą Majamio tarptautinėje laivų parodoje 2023 m.", - sakė "Volvo Penta" jūrinės elektronikos produktų vadovas Jonas Welinderis. "Mūsų tikslas - padidinti laivavedžių pasitikėjimą ir komfortą, kad jiems būtų dar lengviau išplaukti į vandenį. Sujungę kelias užduotis į vieną lengvai naudojamą sistemą, padarėme taip, kad žmonėms būtų lengviau išvengti klaidų. Naudojant mūsų "Joystick Docking" sistemą švartuoti laivą tiesiog smagiau, ramiau ir patogiau."

Laivas švartuojasi uostelyje

Kryptis į ateitį 

Kapitonai gali derinti "Joystick Docking" su "Volvo Penta Glass Cockpit" sistema, kuri integruota su "Volvo Penta Autopilot", o visa tai galima valdyti vienu valdymo pulteliu. Ši funkcija vienu mygtuko paspaudimu nustato laivo greitį ir kursą. Tuomet laivo vairas lengvai ir patogiai valdomas pirštų galiukais valdant vairalazdę.
"Planuojame užtikrinti nuolat tobulėjančia laivo sistemų integraciją, kartu didinant jungiamumą su išorinėmis sistemomis ir paslaugomis", - sakė Welinderis. "Pastebėjome, kad jaunieji laivavedžiai greitai prisitaiko prie šių integruotų sistemų. Jie tai priima intuityviai. "Joystick Docking" pritrauks daugiau jaunų žmonių į laivybą ir išleis naujų žmonių ant vandens."
Patyrę kapitonai pripažįsta, kad "Joystick Docking" užtikrina patogesnį ir sklandesnį plaukimą dėl lėtaeigio plaukimo funckijos, kuri leidžia sklandžiau perjungti pavaras ir manevruoti. Jie gali plaukti lėtai, kaip jiems patinka, ypač sudėtingomis sąlygomis. Prireikus, sistema leidžia greitai daryti korekcijas ir lengvai pasukti. Valdymo sistema valdo variklio kampą, todėl valtis gali lengvai suktis keliomis ašimis.

Volvo Penta logotipas

"Valdymas vairalazde pašalina stresą, susijusį su valties valdymu," - sakė Majamio inovacijų apdovanojimų teisėjas Timas Murfis (Tim Murphy).
"Džiaugiamės galėdami panaudoti savo skandinaviško dizaino ir inovacijų paveldą, kad sukurtume dar didesnį laivo valdymo malonumą", - užbaigė Welinderis.  

"Garant Boats & Yachts" - autorizuotas "Volvo Penta" atstovas Lietuvoje. Specializuotas servisas atlieka "Volvo Penta" sertifikuotą garantinį aptarnavimą.