Prekių katalogas

Pripučiamos valtys

 • Kaina 1497.00  su PVM
  Kaina 1348.00  su PVM
  Kaina 1227.00  su PVM
  Kaina 1517.00  su PVM
  Kaina 1284.00  su PVM
 • Kaip išsirinkti pripučiamą valtį?

  Pripučiamos valtys yra neįtikėtinai universalios ir turi stebėtinai daug pranašumų lyginant su kieto korpuso laivais. Pirmiausia, pripučiamos valtys yra ekonomiškos ir pasižymi dideliu našumu bei patikimumu, kurio nerasite kitų tipų laivuose. Pripučiamos valtys iš pradžių buvo sukurtos kaip didelio našumo gelbėjimo laivai, kurie gali atlaikyti bet kokias sąlygas. Dėl ypatingo funkcionalumo pripučiamos valtys buvo plačiai naudojamos karinio jūrų laivyno, pakrančių apsaugos ir teisėsaugos, o taip pat ir pramoginės laivybos entuziastų.

  Bėgant metams pripučiamos valtys tapo vis modernesnės, buvo patobulinta jų išvaizda ir audinio sudėtis. Šiuolaikinės pripučiamos valtys yra universalesnės, tarp jų populiariausios yra standžios pripučiamos valtys ir minkštos pripučiamos valtys.

  Jei nusprendėte įsigyti pripučiamą valtį, jums reikėtų žinoti keletą dalykų, kad atsirinktumėte būtent tokią valtį, kuri geriausiai tenkins jūsų poreikius. Pripučiamos valties tinkamumas priklauso nuo plaukiojimo patirties, nuo to, kiek žmonių planuojate reguliariai plukdyti ir, apskritai, nuo to, kaip planuojate naudotis valtimi. Taigi, padėsime jums išsirinkti pripučiamą valtį pagal jūsų poreikius!

  Kokio tipo pripučiama valtis jums tinka?

  Atsakymas priklauso nuo įvairių veiksnių, ypač nuo priežasties, dėl kurios pirkote valtį. Taigi kokie pripučiamų valčių tipai egzistuoja ir kuo jie skiriasi.
  Pirmiausia turėtumėte žinoti, kad egzistuoja šie pripučiamų valčių tipai:
  • Roll – up (susukamos) valtys
  • Sportinės valtys
  • Aukšto slėgio (HP) pripučiamos valtys
  • Standaus korpuso pripučiamos valtys (RIBS).

  Pripučiamos valtys

  Pripučiamos valtys yra kompaktiškos, lengvos ir ekonomiškos. Susukamos valtys yra nešiojamiausias pripučiamų valčių tipas. Jas galima išvynioti, pripūsti ir paleisti į vandenį per kelias minutes. Susukamoms valtims nėra kilio, o grindys yra lygios su medinėmis juostelėmis, uždengtomis audinio kišenėse todėl jų nereikia išimti saugojimui. Tokio tipo pripučiamos valtys turi kietą skersinį, kuris leidžia užkabinti nedidelį penkių ar šešių arklio galių pakabinamą variklį. Dėl savo mažo dydžio, plokščio dugno ir mažos arklio galios susukamos valtys negali greitai plaukti ir geriausiai tinka kelionėms uoste, lygiame vandenyje.

  Sportinės pripučiamos valtys

  Sportinės pripučiamos valtys turi atsparumą vandens bangavimui, yra puikiai tinkamos ekstremalioms situacijoms, varžyboms, žvejybai ar tiesiog plaukioti ramiame tvenkinyje. Tokios valtys pasižymi dideliu patvarumu ir padidintu našumu. Šio tipo pripučiamų valčių grindys yra pagamintos iš aliuminio arba medžio. Dėl kietų grindų valtis tampa standesnė ir patvaresnė. Papildomas tvirtumas leidžia pripučiamus V formos kilius, kurie eina palei valties dugną. Kietų grindų ir kilio derinys palengvina manevravimą ir posūkį net ir neramiuose vandenyse. Sportinės pripučiamos valtys yra universalios bei suteikia galimybę jas naudoti daugeliui dalykų, įskaitant žvejybą ir pramoginį plaukiojimą.

  Aukšto slėgio (HP) pripučiamos valtys

  Aukšto slėgio (HP) pripučiamos valtys pasižymi itin stabiliu ir tvirtu dugnu. Jūs galite ant jo stovėti, vaikščioti ar net šokinėti, lygiai taip pat, kaip ant kietų grindų. Ideali pripučiamų grindų valtis išlaiko pusiausvyrą tarp nešiojamumo – lengvo surinkimo ir kompaktiško sandėliavimo – bei tvirtumo. Tvirtos valtys su aukštos kokybės korpusais pasižymi geriausiomis savybėmis, tačiau dažnai jas reikia laikyti ant priekabos. Valtys su lankstesnėmis medžiaginėmis grindimis susilanksto į lengvą, kompaktišką formą, tačiau jų lankstumas gali pakenkti jų veikimui ir stabilumui ant vandens. Aukšto slėgio pripučiamų grindų valtys turi standų skersinį ir pripučiamas grindis, kurias galima palikti valtyje ir suvynioti, kad būtų galima greitai ir patogiai laikyti. Kaip ir sportinės valtys, HP turi pripučiamą kilį, kuris pagerina stabilumą ir našumą posūkyje. Dėl mažo svorio HP valtys greitai pasiekia puikų našumą naudodami tik nedidelį pakabinamą variklį.

  Standaus korpuso pripučiamos valtys (RIB)

  Standaus korpuso pripučiamos valtys arba RIB valtys vis dažniau tampa jūrų profesionalų pasirinkimas. Standžios pripučiamos valtys yra nuostabus tradicinės valties pusiau stiklo pluošto arba aliuminio korpuso derinys apsuptas šonus formuojančiais oro balionais, kurie pripučiami oru iki aukšto slėgio. RIB pripučiama valtis pasižymi stipria ištverme esant ekstremalioms oro sąlygoms ir esant audringoms vandens srovėms. Tokios valtys daug kur pritaikomos ir daug nekainuoja, tad jos yra puikus ir patikimas variantas, kurį verta išbandyti. Pagrindiniai tokios valties pliusai yra lengvumas, stabilumas, paprastumas manevruojant, greitis ir mažos kuro sąnaudos. RIB‘ą sunku parversti, o dėl standžios konstrukcijos tokia valtis yra stabili plaukiant didesniu greičiu, o be to ši valtis išliks vandenyje net jei bus pažeistas korpusas.

  Pripučiamų valčių korpuso formos

  Kaip ir tradicinėje valtyje, pripučiamos valties korpuso forma leidžia išstumti vandens tūrį, lygų valties svoriui. Kadangi didžiąją dalį panardinto ploto sudaro oras, vidutinis tankis yra mažesnis nei vandens, todėl jis gali plūduriuoti. Todėl geresnė korpuso forma suteikia valčiai geresnį plūdrumą. Pripučiamose valtyse yra trys pagrindiniai korpuso formų tipai.

  Plokščiakorpusės valtys

  Pripučiamas plokščias korpusas neturi kilio. Be kilio, šiems pripučiamiems kėbulams trūksta krypties stabilumo, jiems taip pat sunkiau pasiekti didesnį greitį ir prasiskverbti per šiurkštų vandenį. Valtys plokščiu korpusu nerekomenduojamos kelionėms atvirame vandenyne. Šie korpusai idealiai tinka plaukti trumpus atstumus mažesniu greičiu. Tokio korpuso pripučiama valtis yra puiki trumpiems atstumams ar trumpoms žvejybos kelionėms lygiame vandenyje.

  V korpuso valtys

  V korpuso pripučiamos dalys yra su pripučiamu kiliu. Šiose valtyse yra aukšto slėgio oro arba kietmedžio grindys, padedančios aukšto slėgio kiliui prakirsti vandenį. Su V korpusu pripučiamos valtys gali patekti į glicą su padidintu didžiausiu greičiu bei krypties stabilumu. Tokio tipo korpuso valtys taip pat gali lengviau įveikti bangas nei plokščio korpuso valtis. Pripučiamos valtys su V korpusu yra išskirtinai stabilios. Dėl šių savybių šie korpusai yra puikus pasirinkimas įvairioms reikmėms. Kad ir kokia būtų kelionė, V dizaino korpusas siūlo geriausią kainos, našumo ir dydžio balansą.

  Gilaus "V" korpuso valtys

  Gilūs "V" korpusai yra ant RIB tipo valčių ir gali būti suprojektuoti iš aliuminio arba stiklo pluošto. Tai bus brangiausi standžių korpusų tipai. Dėl gilios "V" korpuso konstrukcijos šios valtys laikosi aukščiau ant vandens. Dėl to jos yra mažiau stabilios ir labiau linkusios siūbuoti ar pasvirti, jei pučia vėjas. Tačiau tokio korpuso valtimi tarsi peiliu galėsite perpjauti dideles bangas. Gilūs "V" korpusai, pagaminti iš aliuminio, bus lengvesni, patvaresni ir lengviau taisomi nei stiklo pluošto. Tačiau stiklo pluošto korpusas laikomas stabilesniu nei aliuminio. Tai idealus korpusas tiems, kurie nori pasiekti didžiausią našumą, nepalikdami pripučiamų valčių kategorijos.

  PVC ar Hypalono valtis?

  Dauguma rinkoje esančių pripučiamų valčių yra pagamintos iš PVC arba hypalono medžiagos. Pagrindiniai abiejų medžiagų skirtumai yra jų atsparumas ir ilgaamžiškumas.

  PVC valtys

  PVC valtys yra lengvos ir tvirtos. PVC valtys taip pat lengvai sulankstomos ir gali būti laikomos kompaktiškose erdvėse. Geriausios PVC valtys sutvirtintos į audinį įaustais siūlais. Jis taip pat yra labai lankstus ir atsparus vandeniui, todėl puikiai tinka pripučiamoms valtims. Jei turite ribotą biudžetą, įvertinsite ir mažą PVC valties kainą. Vienas iš PVC valčių trūkumų yra tai, kad PVC medžiaga yra labai porėta. Dėl to ji labiau sugeria nešvarumus nei hypalono medžiaga. Laimei, PVC lengva valyti, ypač pasitelkus tokiai medžiagai pritaikytas valymo priemones.

  Hypalono valtys

  Hypalonas yra storesnis ir atsparesnis UV spinduliams bei cheminėms medžiagoms nei PVC. Jis gali atlaikyti didelius smūgius, UV spindulius, šilumą ir aukštą oro slėgį. Tai geriausia medžiaga sudėtingoms ekskursijoms. Taigi, jei ketinate savo valtimi naudotis dažnai, hypalono audinio pripučiama valtis yra geriausias pasirinkimas. hypalono valtims gali kilti problemų dėl saugojimo. Galima jas sulankstyti, tačiau lankstymas nėra naudingas medžiagai. Taigi, jei nenorite palikti valties atviros, PVC valtis jums pasitarnaus geriau. PVC valtis galite laikyti sulankstytą maiše kelis mėnesius nepažeisdami PVC audinio.

  Saugumas svarbiausia

  CE sertifikatas

  Rekomenduojame pirmenybę teikti saugos ir stabilumo funkcijoms. Europoje parduodamos valtys turi turėti CE sertifikatą, o tai reiškia, kad CE ženklu pažymėtos valtys atitinka arba viršija tinkamus sveikatos, saugos ir aplinkosaugos standartus. Pas mus parduodamos Quicksilver ir Suzumar pripučiamos valtys yra CE sertifikuotos ir atitinka visus keliamus reikalavimus.

  Remonto rinkinys

  Visgi nepriklausomai nuo to, kaip gerai sukonstruota jūsų pripučiama valtis, gali įvykti įvairių situacijų plaukiojant nežinomuose vandenyse. Tad jei atsitiktų taip, kad pažeisite valties balioną, gamintojai prie valties visuomet prideda remonto rinkinį (ang. Repair kit), kuriame įdeta ir plyšimus klijuojanti juosta ar kiti specialūs klijai. Tai pagrindinis saugos įrankis, kuris išlaikys jūsų valtį virš vandens, jei netyčia ją pradursite.

  Valtį juosianti virvė

  Vienas patogiausių ir saugiausių pripučiamos valties funkcionalumų – tai valtį juosianti virvė. Tai virvė arba dirželis, kuris apsuptas aplink išorinį valties kraštą. Jei atsitiktų taip, kad iškrisite iš valties ir bus sunku įlipti atgal į valtį, galite paimti virvę ir laikydamiesi už jos vėl įsitraukti į laivą.

  Apsauginiai vožtuvai

  Kad valtis nebūtų per daug pripūsta užtikrina apsauginiai vožtuvai. Galbūt jus nustebins, bet per daug pripūsta valtis gali būti pavojingesnė nei per mažai pripūsta valtis. Atsargumo sumetimais gamintojai prideda slėgio mažinimo vožtuvą, kuris išleidžia perteklinį slėgį, susidarantį dėl per didelio pripūtimo arba saulės kaitinamo oro valties balionuose.

  Papildomi priedai

  Perkant pripučiamą valtį gali būti dalykų, apie kuriuos nepagalvojote, juk neįmanoma pagalvoti apie tai, ko nežinome ir su kuo neturime patirties. Tinkami priedai gali pagerinti jūsų kelionę ir suteikti papildomos saugumo. Tačiau atsižvelkite į tai, kiek jūsų valtis gali atlaikyti svorio ir talpinti daiktų netrukdant plaukimui. Susidėliokite prioritetus, ko jums tikrai gali prireikti valtyje.
  Jei mėgstate žvejoti, galbūt norėsite paimti meškerykočių laikiklius. Jie naudingi žvejams, kuriems reikia saugios ir stabilios vietos meškerėms pasidėti. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamas sėdynes arba pasirūpinkite papildomais patogumais ir saugumu. Pripučiamos sėdynės yra minkštos, todėl suteikia patogiausią atramą nugarai.

  Quicksilver ir Suzumar valtys

  Mes siūlome platų pripučiamų valčių asortimentą iš ilgamečių mūsų partnerių ir pasaulyje pripažintų valčių gamintojų „Quicksilver“ ir „Suzumar". Esame šių prekinių ženklų oficialus atstovas Lietuvoje ir užtikriname parduodamų valčių kokybę.