Prekių katalogas

Echolotas - prietaisas, kuris akimirksniu palengvina žvejo darbą. Naudojantis echolotu sutrumpėja žvejybos laikas, kadangi prietaisas vandens telkinyje suradęs žuvis atvaizduoja informaciją apie tai žvejui. Jeigu įsigytas prietaisas yra aukštesnės klasės, jis gali turėti ir papildomų prietaiso funkcijų, tokių kaip dugno struktūros, reljefo bei gylio atvaizdavimas.
Renkantis echolotą patariama dėmesį atkreipti į ekrano dydį, įrangos funkcionalumą, jautrumą aplinkos veiksniams, ar yra žuvies ir dugno aptikimo funkcija, įdiegti skanavimo spindulių parametrai ir ar yra GPS navigacija. Šių funkcijų pagalba ištirsite naujus žvejybinius plotus ir sumažinsite tikimybę sugadinti žvejybai skirtus įrankius. Su echolotu žvejyba virs ne darbu, o tikru malonumu.

Echoloto veikimas (kelio, žemėlapių piešimas, skenavimo funkcija)

Skirtingi echolotai turi skirtingas funkcijas. Jeigu jums reikalingas echolotas su daugiau funkcijų, jis kainuos daugiau. Tačiau jeigu žvejyba jūsų aistra, kuriai skiriate daug laiko, tai nepagailėkite investicijų ir įsigykite geriausią echolotą .
Prietaisas automatiškai nuskanuoja vandens telkinį, o jūs ekrane matote atstumą iki dugno, temperatūrą ir judančių objektų buvimo vietą. Echolotai pasižymi jautrumu, kas jiems leidžia aptikti žuvis net poledinės žūklės metu. Patys išmaniausi echolotai kuria batimetrinius žemėlapius, turi papildomą didelės raiškos sonaro prijungimo funkciją ir liečiamą ekraną.
Žvejui labai svarbi yra skenavimo funkciją, kurios dėka ekrane jis gali stebėti kas vyksta vandens telkinio dugne. Skenavimo metu matomas slenkantis vaizdas iš dešinės į kairę. Norint gauti daugiau informacijos apie dugno vaizdą, echolotas turi būti judinamas nuolatos.

Echoloto montavimas

Jeigu jau nusprendėte įsigyti echolotą ir jis nėra nešiojamas, turite žinoti kaip jį pritvirtinti prie savo valties ar katerio.
Prieš montuojant būtina pasirinkti tinkamą vietą. Echoloto ekraną reikia montuoti tokioje vietoje, kad patogiai galėtumėte stebėti sonaro atvaizduojamą vaizdą.Labai svarbu, kad būtų galima lengvai prijungti maitinimo, keitiklio ir tinklo kabelius.
Po pasirengimo darbų pradedamas echoloto montavimas.

 • Įrenginys montuojamas tvirtinimo vietoje, pažymimos tvirtinimo angų vietos;
 • išgręžiama atitinkama tvirtinimo anga skirta vienam įrenginio kampui;
 • įrenginys pritvirtinamas prie tvirtinimo paviršiaus viename kampe. Pritvirtinus įrenginį būtinai reikia patikrinti kitų trijų tvirtinimo angų žymas;
 • jei reikia, pažymimos naujų tvirtinimo angų vietos ir įrenginys nuimamas nuo tvirtinimo paviršiaus;
 • išgręžiamos atitinkamos tvirtinimo angos pagal kitas žymas;
 • įrenginys pritvirtinamas montavimo vietoje.

Jeigu nenorite montuoti įrenginio patys, kreipkitės į mūsų katerių servisą.

„Raymarine“ ir „Garmin“ echolotai

Echolotų modelių yra daug. Jie skiriasi kaina, funkcijomis, dydžiu ir gamintojais. Kuo gi skiriasi „Raymarine“ ir „Garmin“ echolotai?
„Raymarine“ echolotai:

 • Pasižymi pažangiomis technologijomis, tokiomis kaip plataus spektro „CHIRP DownVision™“.
 • Raymarine kuriama 1,2 megahercų sonaro technologija padidina „DownVision“, „SideVision“ ir „RealVision 3D“ skiriamąją gebą iki naujo tikslaus vaizdo gavimo ir žuvų identifikavimo lygio.
 • Įrenginys leidžia matyti dugno struktūras, vandens augmeniją ir žuvis.
 • Echolotų ekranai yra su integruotu GPS/GNSS imtuvu, kuris leidžia puikiai matyti vaizdą net šviečiant ryškiai saulei.
 • „HyperVision“ keitikliai yra kompaktiški ir lengvai montuojami. „Raymarine“ siūlo patogias tvirtinimo parinktis, tinkančias bet kokiai valčiai ar kateriui.

„Garmin“ echolotai:

 • Saulės šviesoje įskaitomas 10 colių jutiklinio ekrano žemėlapio ir sonarų derinys.
 • Su pasirenkamu keitikliu matomos ryškios struktūros ir žuvų vaizdai.
 • Naudojami pasirenkami "BlueChart® g3" ir "LakeVü™ g3" žemėlapiai. Galite kurti asmeninius žvejybos žemėlapius ekrane su 0.3 metrų kontūrais.
 • Naudojimui reikalinga "ActiveCaptain®" programėlė.