Prekių katalogas

Gelbėjimo ir paieškos laivas RescueRunner

Gelbėjant skęstantį žmogų, svarbi yra ne tik greita reakcija, bet ir tinkamai parinkta gelbėjimo įranga. Šiais metais Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo valdyba sustiprino savo gelbėtojų komandos galimybes - operacijoms ypač sudėtingomis sąlygomis pasirinko specialų gelbėjimo ir paieškos laivą ,,RescueRunner“.
Ši greitaeigė vandens transporto priemonė lengvai pasiekia tikslą, kai vandens lygis yra žemas, kai yra akmenų, seklumų, kai plaukia ledo lytys. Laivas yra ypač atsparus pažeidimams, todėl juo galima pasiekti sunkiai priplaukiamas vietas. Toks ,,RescueRunner“ gelbėjimo laivas yra pirmasis Lietuvoje. Visame pasaulyje jis jau yra naudojamas daugiau nei 30 šalių.

,,RescueRunner“ – tai Švedijos bendrovės ,,Safe at Sea AB” sukurtas bei ištobulintas specialus laivas, skirtas gelbėjimo ir paieškos darbams. Jis yra pagamintas vandens motociklo pagrindu, todėl yra ypatingai manevringas. Pačiame laive yra įrengta platforma, skirta įrangai arba nukentėjusiajam gabenti. Ant jos taip pat gali dirbti ir gelbėtojas. Laive yra įrengtos ir specialios laikymosi kilpos, integruota navigacinė sistema su nuimamu sonaru, šviesos ir garso signalizacija, paieškos žibintai. ,,RescueRunner” yra komplektuojamas su operatoriaus apsauginiu šalmu, turinčiu integruotas ryšio priemones, bei su transportavimo priekaba.
Laivas taip pat gali būti naudojamas ir šioms operacijoms:

  • vykdant skenduoliųpaiešką;
  • gelbėjant žmones užtvindytoje vietovėje, kurios kiti laivai pasiekti negali;
  • budint, stebint aplinką, gelbėjant žmones renginių metu;
  • likviduojant ekologinius įvykius;
  • buksyruoti laivus iki 15 m ilgio;

bei daugeliui kitų.


Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie gelbėjimo darbų vandens telkiniuose lengvinimo Lietuvoje. Norėdami sužinoti daugiau apie specialios paskirties vandens transporto priemones, susisiekite su mumis telefonu +370 620 49670 arba el. paštu d.narkus@garant.eu.