Prekių katalogas

Jachta Lietuva vėl kelia bures

Legendinė Jachta „Lietuva“, ilgus metus garsinusi mūsų šalį visame pasaulyje, po kapitalinio mūsų atlikto remonto, grįžta į Baltijos jūrą vėl kelti bures. 

Priešistorė

1992–1993 metais pirmą kartą Lietuvos istorijoje lietuvių įgula su jachta „Lietuva” apiplaukė pasaulį. Žygio tikslas buvo parodyti pasauliui, kad per 50 okupacijos metų Lietuva nemirė. Buriuotojai išplukdė per 1000 laiškų, kurie be cenzūros buvo pristatyti į Ameriką ir paskatino išeivijos lietuvius nebijoti vėl grįžti į tėvynę. Žygio įgulos šūkis „Lietuvos garbei, tautos vienybei”. Taigi jachta "Lietuva" tuo metu tapo ir nacionalinio prisikėlimo simboliu.


2018 m. ši jachta skaičiavo keturiasdešimt antrus savo gyvenimo metus, jos būklė jau buvo tapusi kritinė. Buvo sprendžiama ar ją restauruoti ar tiesiog palikti ekspozicijai. Visgi Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva buvo prikelti šią jachtą naujam gyvenimui, o mes tapome projekto rangovais ir įgyvendinome šią atsakingą užduotį. 

Jachta Lietuva prieš remontą.

  

Šiandiena

Šiandien Lietuva yra jau nebe griūvanti, o pagal moderniausius standartus visiškai restauruota burinė jachta, pasiruošusi ir toliau garsinti Lietuvos vardą bei tęsti mūsų šalies jūreivystės istoriją.


Jachta Lietuva pirmą kartą po kapitalinio remonto vėl kėlė savo bures 2021 metų spalio 1-ąją, iškilmingame renginyje Klaipėdos uostelyje. Renginys skambėjo Lietuvos Jūros Karinio orkestro kūriniais bei Choro "Cantare" dainomis, švietė spalvingais fejerverkais ir tiesiog tviskėjo ta ypatinga jūrine aura, kurią gali pajausti tik būdamas šios nuostabios vandens mylėtojų bendruomenės dalimi.

 

Didžiuojamės prisidėję prie šio svarbaus istorinio objekto, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės simbolio, išsaugojimo ir linkime Lietuvai paties geriausio vėjo!


Renginio akimirkos