Prekių katalogas

Kaip išsirinkti pakabinamą variklį valčiai?

Valčių varikliai – tai varikliai iki 20 AG, kurie padės jūsų net ir paprasčiausiai žvejybinei valčiai tapti motorine bei greitesne. Šie varikliai yra itin funkcionalūs, ir gali būti pritaikyti įvairioms galios valtims. Tinkamai parinktas variklis užtikrins valties sklandų darbą ir pilnai atliks savo paskirtį. Renkantis variklį svarbu atsižvelgti į variklio tipą, valties didį, svorį bei žmonių, kurie ja plauks, skaičių. Jeigu žvejojate vienas, rekomenduojama atsižvelgti į vietą, kurioje bus žvejojama – vandens telkinio dydis, srovės stiprumas, galimi vėjai ir jo kryptys. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo suteikiamą garantiją. Visada rekomenduojame rinktis šiek tiek galingesnį variklį.  

Pakabinami varikliai Honda, Suzuki, Evinrude, Mercury, Yamaha

Valties variklių tipai

Renkantys tinkamą variklį valčiai ne vienas susiduria su mažesniais ar didesniais iššūkiais. Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį, kad valčių varikliai būna dvejų tipų: elektriniai ir benzininiai. Benzininiai varikliai yra galingesni, tačiau dėl vidaus degimo variklio, jais leidžiama plaukioti ne visuose vandens telkiniuose. Elektriniai varikliai pasižymi savo tyliu veikimu bei ženkliai prisideda prie aplinkos išsaugojimo.

Elektriniai pakabinami valčių varikliai

Elektrinių variklių populiarumas šiuo metu sparčiai auga. Juos dažnai renkasi žvejai, kuriems  tenka plaukioti žvejoti vandens telkiniuose, kur draudžiama plaukioti su benzininiais varikliais. Elektrinio tipo varikliai nesukelia didelio triukšmo, nekenkia aplinkai, yra labai efektyvūs bei lengvi, todėl šiuo metu jie yra kone geriausias žvejo pasirinkimas. Mūsų internetinėje parduotuvėje garantboats.eu galite užsisakyti elektrinių valčių variklių pasižyminčių patvarumu bei universalumu „Torqeedo“ arba „MotorGuide“ gamintojų. Šie varikliai yra našūs, todėl būsite tikri, kad plaukiant ilgus atstumus užsitikrinsite ramią kelionę.

"Mercury Marine" elektrinis pakabinamas variklis - "Avator™ 7.5e"

Svarbi naujiena elektrinių variklių rinkoje buvo parodyta 2023 m. vykusioje  “Consumer Electronics” parodoje, kur „Mercury Marine“ pristatė savo naująjį elektrinį pakabinamą variklį „Avator™ 7.5e“. Tai yra pirmasis bendrovės elektrinis pakabinamas variklis ir pirmasis produktas iš elektrinių variklių serijos, kurie bus išleisti 2023 m. „Avator 7.5e“ gali generuoti iki 750 W galią ir užtikrinti greitį ir pagreitį, kurį galima lyginti su „Mercury“ 3,5 AG keturtakčiu pakabinamu varikliu. Elektrinis variklis idealiai tinka mažoms valtims, įskaitant pripučiamus ir kitus nedidelius laivus. Šiuo metu mes nekantriai laukiame naujienų iš „Mercury Marine“ norėdami kuo skubiau pasiūlyti savo klientams šį unikalų elektrinį pakabinamą variklį. 

Pakabinamas elektrinis variklis Mercury

Benzininiai pakabinami valčių varikliai

Benzininiai varikliai gali būti valdomi rankiniu arba nuotoliniu būdu. Varikliai pasižymi didesne galia - kuo didesnis variklis, tuo jis yra galingesnis. Taip pat benzininiai varikliai žinomi dėl savo patikimumo ir efektyvumo. Prekių pasirinkimas yra platus,  galite įsigyti variklių kurie siunčia perspėjimo signalus apie gedimą - tai leis išvengti problemos anksčiau laiko. Benzininių variklių kuro sąnaudos prasideda nuo 1.1. L/h, silpniausių variklių galia siekia 2.5 arklių galių, todėl nesunkiai galima išsirinkti benzininį variklį skirtą būtent jūsų tipo valčiai. Mūsų internetinėje parduotuvėje garantboats.eu galite užsisakyti ir įsigyti „Mercury Marine“ arba „Suzuki Marine“ valčių variklių varomų benzinu 

Valties variklių galia ir kaina: kaip išsirinkti?

Valties variklis gali būti pačio įvairiausio galingumo, nuo 2.5 AG iki 20 AG. Renkantis variklį būtina atkreipti dėmesį į valties dydį. Mažesnėms, ne itin didelių gabaritų valtims dažniausiai pakanka elektrinio variklio, didesnėms valtims tinkamiausia būtų rinktis benzininius variklius. Kad ir kokio galingumo variklį nuspręsite įsigyti mes patariame variklį įsigyti šiek tiek galingesnį, nei rekomenduojama valties gamintojo.

Valties variklio kaina taip pat turi didelę įtaką prekės įsigijimui. Elektriniai varikliai dažnu atveju kainuoja daugiau už benzininius. Kainos dydžiui įtakos turi pasirenkamo variklio tipas, galingumas, svoris, komplektacija ir papildomos funkcijos, tokios kaip, elektroninė paleidimo sistema, įspėjamieji signalai apie gedimus ir pan. Kainos dydžiui didelę įtaką turi ir pasirenkamo variklio modelis. Visada rekomenduojama rinktis kuo ilgaamžiškesnius modelius, kadangi tokie modeliai leis maloniai plaukioti valtimi.

Pakabinami varikliai Mercury F6 ir Suzuki DF6

„Suzuki DF6“ ar „Mercury F6“?

Šiuo metu vieni populiariausių modelių valčių variklių segmente yra „Mercury F6“ ir „Suzuki DF6“, kurie yra vienodi tik savo galingumu, bet išsiskiria kitomis savybėmis į kurias dėrėtų atkreipti dėmesį. 

„Mercury F6“ – tai tvirtas ir galingas variklis, kurio metalinė viršutinė dalis suteikia jam ypatingo tvirtumo, bet tuo pačiu metu ir prideda papildomo svorio, todėl jis yra vienu kilogramu sunkesnis (25 kg) už „Suzuki DF6 (24 kg). „Mercury F6“ veikia garsiau už „Suzuki DF6“, bet dėl įleistų anodų yra ir greitesnis. Lyginant abiejų modelių tepimo ir kuro sistemas, lyderiu tampa „Suzuki“ valties variklis, nes jį galima guldyti ant bet kokio šono išskyrus koja į viršų, o „Mercury“- tik ant vienos pažymėtos pusės, priešingu atveju išsilies tepalas. Šių variklių kainos skirtumas yra nedidelis, todėl tik jums spręsti kokių variklio savybių pageidaujate labiau. 

Prieš priimant sprendimą, kokį variklio modelį rinktis, galite paskambinti mums tel. +370 694 47878 ir pasinaudoti nemokama mūsų specialistų konsultacija. Mūsų konsultantai profesionaliai patars į ką atkreipti dėmesį renkantis variklį ir, žinoma, padės išsirinkti tinkamą modelį.