Prekių katalogas

Kaip vyksta katerio pirkimas? Nuo ko pradėti?

Pirmasis katerio pirkimo proceso žingsnis yra ir pats svarbiausias - tiksliai nustatyti, kokio tipo kateris geriausiai atitiks jūsų ir tų, kuriuos planuojate pasiimti kartu, poreikius ir norus. 

Katerio raktai perduodami katerio savininkui

Pirmieji žingsniai

Mintyse susidarykite vaizdą kam tiksliai bus naudojamas šis kateris. Šiuos poreikius ir norus paprastai lemia tai, kokia veikla norite užsiimti vandenyje. Pagalvokite, dėl kokių priežasčių norite būti ant vandens... ir atitinkamai susiaurinkite savo pasirinkimą. Galite peržiūrėti "Garant Boats & Yachts" atstovaujamų prekių ženklų katerius čia.

Žinoma, prieš pasinerdami į detales, pažvelkime į procesą, kaip įsigyjamas kateris:

  1. Išsirinkite savo poreikius atitinkantį katerio tipą;
  2. Nuspręskite, ar norite pirkti naują, ar naudotą katerį;
  3. Įsitikinkite, kad perkamas kateris yra patikrintas ir pardavėjas yra patikimas;
  4. Nustatykite, kokią sumą už katerį galite sau leisti;
  5. Susiraskite informaciją apie katerių finansavimą ir kaip gauti paskolą kateriui. Galite kreiptis į "Garant Boats & Yachts" draugus InBank;
  6. Nuspręskite kada planuojate ir kur žadate pirkti katerį;
  7. Sužinokite daugiau apie katerių kainas rinkoje, įskaitant tai, kaip derėtis dėl pirkimo;
  8. Jeigu įmanoma, prisilieskite prie katerio, išbandykite jį vandenyje;
  9. Sudarykite sandorį - iš pardavėjo sužinokite daugiau apie katerio registraciją, draudimą ir mokesčius.

Nustatykite, kokio tipo katerį pirkti

Dabar, kai nusprendėte tapti katerio savininku, reikia nustatyti biudžetą, kad galėtumėte pradėti sudarinėti pageidavimų sąrašą ir nustatyti prioritetus. Šis biudžetas greičiausiai bus pagrindinis veiksnys priimant sprendimą pirkti naują ar naudotą katerį. 

Katerio išplanavimo schema

Nustatant tinkamą katerio dydį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

Žmonės: Kiek žmonių reguliariai bus laive? Ar laive priimsite tik savo artimiausius šeimos narius, ar norėsite pasiimti gausesnę šeimą ir draugus?

Vilkimas: Jei ketinate vilkti valtį, nepamirškite, kad nuo valties dydžio tiesiogiai priklauso jai vilkti reikalingos transporto priemonės dydis.

Vieta: Pagalvokite, kur naudosite valtį. Jei planuojate plaukioti didesniuose vandens telkiniuose, tuomet tikslingiau rinktis šiek tiek didesnį katerį gilesniu korpusu. Mažesniuose vandens keliuose arba sekliuose vandenyse gali užtekti mažesnio laivo.

Laikymas: Jei laivą laikysite prieplaukoje, laivo dydis greičiausiai turės įtakos saugojimo išlaidoms. Jei laikote ją savo asmeniniame doke ar garaže, kiek turėsite erdvės? Taip pat norėsite pasikalbėti su pardavėju apie galimą poreikį saugoti laivą žiemą. "Garant Boats & Yachts" turi daugiametę katerių saugojimo patirtį ir tikrai pagelbės šiuo klausimu.

Nustatykite savo biudžetą

Katerio turėjimas yra labiau prieinamas, nei manote. Žinodami, kokio tipo katerį norite įsigyti, išsirinksite lengviau. Remdamiesi keliais praktiniais sumetimais, lengviau nustatysite savo biudžetą.

Naujas kateris yra šviežiai iškeptas gamykloje. Jam vis dar taikoma garantiją, o naudotą laivą gali tekti patikrinti nuodugniau, tačiau tai leis jums praplatinti savo pasirinkimus. Jei apsvarstysite visas savaitgalio veiklas ir atostogų išlaidas vasarą, kurias galėsite pakeisti pramogomis kateriu - suprasite, kad kateris tikrai nekainuos brangiau ir atsipirks per laiką.

Darbas pire kompiuterio

Pradėkite apsipirkimą

Žinodami įsivaizduojamą katerį ir biudžetą, galite pradėti pirkimo procesą. Pradėkite nuo bendros katerių tipų paieškos internete, tada ieškokite atskirų modelių gamintojų svetainėse, prekybos atstovybėse, internetinėse apžvalgose ir forumuose. Nepasikliaukite vien klaviatūra. Galbūt turite draugų ar pažįstamų, turinčių panašaus tipo katerių arba užsiimančių panašia veikla. Paklauskite jų patirties ir pasinaudokite jų žiniomis iš pirmų lūpų.

Bendraukite su pardavėjais

Daugeliui valčių pirkėjų svarbu turėti galimybę pajusti, paliesti ir pamatyti perkamą valtį. "Garant Boats & Yachts" vieninteliai Lietuvoje turi tokį platų katerių saloną su tokiu pasirinkimu. Bendradarbiavimas su pardavėju gali padėti palengvinti ir supaprastinti pirkimo procesą. Prekybos atstovybės kokybė ir vieta yra svarbi jūsų valties pirkimo ir nuosavybės patirties dalis. Nepamirškite, kad su savo katerio pardavėju bendrausite ir toliau, visais priedų, tepalų, serviso ir kitais klausimais, tad gerai viską turėti po vienu stogu.

Konsultacija su pardavėju katerių salone dėl katerio įsigijimo

Apžiūrėkite katerius

Kai susiaurinsite paiešką ir rimtai svarstysite apie vieną konkretų katerį, svarbu nuodugniai apžiūrėti visus pagrindinius katerio komponentus: variklį, sraigtą, triumą (valties korpuso vidų), vairo sistemą, elektros sistemas ir degalų baką.

Išbandymai jūroje

Surenkite bandomąjį plaukimą. Galvokite apie ilgalaikę perspektyvą - kateris, kurį išbandysite tik su dviem žmonėmis, gali būti visai kitokia, jei ja plauks visa šeima ir draugai. Kaip pavyzdys yra variklio galia, kuri atrodo tinkama paprasto bandymo metu, vėliau gali neatitikti keliamų reikalavimų.

Išsami apžiūra

Jei nepasitikite savo techninėmis žiniomis, galite pasitelkti į pagalbą nepriklausomą inspektorių. Labai panašus į mašinų profesionalus, inspektorius apžiūrės laivą nuo viršaus iki apačios ir iš vidaus, kad tiksliai žinotumėte, kokios būklės yra laivas. Visus "Garant Boats & Yachts" laivus apžiūri savo srities profesionalai. Visada ieškokite oficialios prekės ženklo atstovybės ir autorizuoto serviso.

Specialistas aptarnauja katerio variklį

Galutinės išlaidos

Ne taip, kaip perkant automobilį, dažnai yra keletas papildomų išlaidų, nenurodytų ant katerio kainos. Pirkimo mokesčius, draudimą, registraciją, priedus, saugojimą ir priežiūrą reikėtų aptarti su pardavėju dar pirkimo pradžioje, kad nustatytumėte visas laivo įsigijimo išlaidas ir išvengtumėte vėlesnių netikėtumų.

Varpeliai, garso signalai ir liemenės

Pasiteiraukite apie priedus. Kai kurie reikmenys, pavyzdžiui, saugos rinkinys, dažnai įeina į valties pirkimo komplektą, o kitus, su konkrečia veikla susijusius priedus gali tekti pridėti prie įsigyjamos valties.

Pristatymas ir nuosavybė

Sužinokite, ko tikėtis pasirašius ant sutarties. Koks yra pristatymo procesas? Prieš paimdami raktelius norėsite nuodugniai susipažinti su valties sistemomis, kad nuo pirmos dienos galėtumėte drąsiai valdyti valtį. "Garant Boats & Yachts" profesionalai tikrai nepaleis į jūrą laivavedžių, kurie prašys pagalbos. Ypač su didesniais laivais, visada padedame švartavimosi, gabenimo ir plaukimo reikalais. Prireikus, apmokome.

Taip pat turėtumėte pasiteirauti apie techninės priežiūros ar remonto planavimo pardavėjo parduotuvėje tvarką, kai ateis laikas. Pradėkite nuo pirmųjų metų techninės priežiūros ir sužinokite ko tikėtis ateityje.

O prieš išplaukdami į pirmąją išvyką, jeigu neturite, sužinokite, kur galite įgyti laivavedžio teises. Išmokę pagrindinių jūreivystės įgūdžių ir pasisėmę žinių iš profesionalų, galėsite labiau pasitikėti savimi. Baigę laivavedžių mokymo kursus taip pat galite gauti nuolaidą draudimui.