Prekių katalogas

,,Motorguide" elektrinis inkaravimo variklis

Garant Boats & Yachts variklių ekspertas Artūras Montvydas žingsnis po žingsnio pasakoja viską apie ,,Motorguide“ Xi3 ir Xi5 serijų variklius, jų skirtumus bei panašumus. Vaizdo įrašo metu suprasite, kurį modelį rinktis savo kateriui, kaip teisingai išsirinkti variklio ,,kojos“ ilgį, kaip teisingai pasirinkti voltažą ir kaip nuspręsti, kokio dydžio ir tipo bateriją rinktis.

Specialistas pokalbio metu praktiškai parodo, kaip pritvirtinti ,,Motorguide“ variklį prie valties, todėl kviečiame žiūrėti visą vaizdo įrašą, kad galėtumėte teisingai atlikti visus žingsnius, kurie reikalingi sėkmingam variklio kalibravimui. Tikimės, kad pažiūrėję šį vaizdo įrašą, tapsite užtikrinti, besirinkdami naują žvejybinio katerio variklį. 

Kaip klientui ir žvejui išsirinkti tinkamą variklį iš didelės gausos kitų, randamų www.garantboats.eu svetainėje? Kuo skiriasi baltas nuo juodo elektrinio inkaravimo variklio?

Visų pirmiausia, verta paminėti, jog juodas elektrinis inkaras yra skirtas gėlam vandeniui, o baltas sūriam. Inkaravimo varikliai skiriasi ne tik spalvomis, ant balto variklio sraigto yra uždėtas anodas, kuris apsaugo nuo sūraus vandens sukeliamų defektų. Baltas variklis ne tik gražiai blizga, bet ir yra lakuotas, turi apsaugą nuo sūraus vandens, o juodas to neturi.

Ką reiškia Xi3 ir Xi5?

Tai yra du skirtingi modeliai. Pirmasis buvo pagamintas Xi5 modelis, o Xi3 modelis tik prieš keletą metų. Xi3 yra tarsi ,,jaunėlis brolis“ Xi5 modelio. Xi5 modelio variklis pasižymi labiau sustiprintu kevalu, šio modelio reduktorius yra stipresnis, tačiau tikrai nereikia galvoti, kad Xi3 modelis yra prastesnis už Xi5 modelį. Laivams iki penkių metrų arba pripučiamoms žvejybinėms valtims visiškai užtenka Xi3 modelio, o laivui, kateriui, ilgesniam nei penkių metrų ilgio, rekomenduojama rinktis Xi5 modelį. Be abejo, galima rinktis ir Xi5 modelį, kai laivas yra trumpesnis nei penki metrai, tačiau, aišku, skirsis ir kaina. Taip pat verta paminėti, kad Xi3 modelis neturi pedalo, kurį turi Xi5 modelis, tačiau distancinius pultelius abu šie modeliai turi. Perkant Xi5 modelį, pedalą galite gauti kartu, tai priklauso nuo komplektacijos, tačiau, perkant Xi3 modelį, pedalą galite įsigyti papildomai, nes jis į komplektaciją nėra įtrauktas.

Kaip teisingai išsirinkti variklio koją?

Ji yra pasirenkama pagal laivo nosies galą. Jeigu jis virš vandens iškilęs daugiau nei 1 metras, tuomet verta rinktis pačią ilgiausią koją – 72 colių. Iš viso jų yra trijų dydžių – 72, 60 ir 55 colių. Tiksliausiai ir paprasčiausiai nustatyti reikalingos kojos ilgį galima ją pritaisius prie laivo ir nuleidus į vandenį. Koja turėtų būti panirusi po vandeniu mažiausiai pusę metro, gali būti ir daugiau nei pusę metro panirusi, tik jokiu būdu ne mažiau.

Kaip pasirinkti teisingą voltažą?

Visų pirmiausia reikia suprasti, kad voltažas nurodo galingumą. Jeigu laivas sveria 500 kilogramų, visiškai pakaks 12 voltažų (vieno akumuliatoriaus), jeigu laivo svoris siekia 800 kilogramų arba 1 toną, siūloma rinktis 24 voltų (dviejų akumuliatorių), o jeigu dar sunkesnis laivas, tada rekomenduojama rinktis 36 voltų (trijų akumuliatorių), jis bus galingesnis ir labiau taupys energiją.

Kaip nuspręsti, kokio dydžio ir tipo bateriją pasirinkti?

Pateiksiu pavyzdį, kad būtų lengviau suprasti. Pasirenkant 100-110 Ah akumuliatorius dvylikavolčiams varikliams reiškia, kad juo galite prastovėti esant stipriam vėjui, bangavimui ir srovėms nuo dviejų valandų ir ilgiau, o jeigu ,,trollingu“ arba silpnai plauksit, 50% sąnaudų naudosite, galėsite net ir 20 valandų išplaukioti vienu akumuliatoriumi. Svarbu rinktis tokį akumuliatorių, kuris yra tinkamas ir specialiai skirtas gėlam vandeniui ar jūrai.

 Kaip teisingai sukalibruoti variklį?

1. Pirmas žingsnis yra į įtampą įjungti patį ,,Motorguide“ variklį. Prijungiant prie įtampos, koja dar turi būti nenulenkta, kaip parodyta vaizdo įraše.

2. Vėliau reikia pultelį sujungti su pačiu varikliu. Tai atliekama pirmiausia nuleidžiant koją ir įstatant ją į reikiamą vietą, kurioje ji nebegali sukinėtis. O tuomet vienu metu spausti kairę ir dešinę pultelio rodykles. Turi pasigirsti garsas, kuris reiškia, kad pultelis jau ,,susidraugavo“ su varikliu. 

 

3. Po to reikia kalibruoti variklį taip, jog jis atpažintų tiesiąją valties ar katerio trajektoriją. Tai padaryti reikia pirmiausia įsitikinus, kad ,,Motorguide“ variklis pritvirtintas ta pačia kryptimi, kaip ir yra nukreipta valties ,,nosis“. Tuomet reikia spausti skaičiukus, prilaikant ,,m“ raidę. Reikia vienos rankos pirštu spausti ir laikyti ,,m“ raidę, o kita ranka paeiliui spausti skaičius šia tvarka: 112. Vėl turite išgirsti garsą, kuris reiškia, jog Jums pavyko sukalibruoti.

4. Kitas žingsnis yra reikalingas kalibravimui pagal esamus palydovus. Reikia vėl laikyti paspaudus raidę ,,m”, o ją laikant, reikia spausti skaičius šia tvarka: 111. Išgirsite garsą.

5. Po to reikia sukti ratus valtimi bet kuria kryptimi, tačiau SVARBU, kad ratai būtų sukami katerio pagrindiniu varikliu. Kol suksite ratus, po keleto sekundžių turite vėl išgirsti garsą, kuris reiškia, kad visus žingsniu atlikote teisingai ir kalibravimas pavyko.

6. Nuo dabar pultelio rodyklėmis galite valdyti ,,Motorguide“ variklį bet kuria norima kryptimi. Jeigu plaukiate prieš vėją, galite didinti greitį pultelio mygtukais (spaudžiant ,,+“ ženklą)

bei stabdyti inkarą, spaudžiant inkaro ženklą pulteliu, o tai reiškia, kad inkaras stovės numatytame taške, ir kateris niekur nejudės.

Jeigu norite vėl kur nors plaukti, reikia vėl paspausti mygtuką, pažymėtą inkaro ženklu, vėliau nuspaudžiant mygtuką, pažymėtą sraigto ženklu, ir kateris plauks ten, kur numatysite.

Greitis reguliuojamas ,,+“ ir ,,-“ ženklais, o rodyklės skirtos reguliuoti plaukimo kryptį.

7. Šį kalibravimą kartoti iš naujo, atvykus į kiekvieną naują vandens telkinį. Pavyzdžiui, viename telkinyje Jūs prisijungėte prie 8 palydovų , tačiau, atvykus į kitą vandens telkinį, gali būti, kad prisijungsite tik prie 2 palydovų, todėl labai svarbu, kad kiekvieną kartą sukalibruotumėte ,,Motorguide“ variklį iš naujo.

Naujienas sekite: www.facebook.com/garantboats/

Jeigu kils klausimų, atsakysime juos telefonu +370 650 15261, el. paštu kateriusalonas@garant.eu arba susitikus gyvai naujame mūsų salone Priešpilio g. 9, Klaipėda.