Prekių katalogas

Atiduokite visus darbus specialistams ir būkite tikri, kad sezoną pradėsite pirmi.

Kateris jūroje

Pavasaris jau čia ir šimtams laivavedžių tai reiškia, kad atėjo laikas ištraukti savo valtis, katerius ir jachtas iš žiemos sandėlių ir nuleisti jas į vandenį. Daugeliui valtininkų kasmetiniai pasiruošimo ir valymo projektai yra lyg pavasario apeigos, padedančios išvengti problemų, dėl kurių prasidėjus sezonui jie gali likti sausumoje.

Pateikiame pagrindinius pasiruošimo darbus, kuriuos reikėtų atlikti jau dabar. Vėliau, pilnai atšilus orams, galite nebespėti.

Antifulingas

Jeigu savo laivą ilgesniam laikui paliksite vandenyje, ypač jei kalbame apie sūresnį vandenį, visa vandenyje esanti gyvybė džiaugsis atradusi naujus namus ir apagaus jūsų dugną. Nuo žodžio Fouling (angl. nepageidaujamas kietų medžiagų apaugimas) kilęs terminas Anti-fouling naudojamas įvairiose sferose, bet Lietuvoje laivyboje žinomas kaip antifulingas.

Vienas iš geriausių būdų apsaugoti savo laivus nuo organinių ir neorganinių medžiagų, kurios kenkia tiek išvaizdai, tiek dugno integralumui, tiek kuro sąnaudoms, yra padengti dugną antifulingu.

Rinkoje galima rasti antifulingo dažus ir dengti patiems, bet mes to nerekomenduojame. Blogai padengtas dugnas stipriai padidina kuro sąnaudas ir mažina laivo greitį. Pateikiame du pavyzdžius:

antifulingo dažai ant laivo korpuso

Sezoninė variklio apžiūra

Sekite kada paskutinį kartą darėte variklio patikrą. Dauguma pakabinamų ir vidinių variklių rekomenduoja patikrą daryti kas 100 darbo valandų. Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia tikrinti yra tepalų ir filtrų keitimas, pavarų dėžės lubrikanto keitimas, kuro filtro keitimas, kartais ir žvakių keitimas.
Ypač svarbu patikrinimą daryti po žiemos, įvertinti variklio stovį ir paruošti jį naujam sezonui. Patikrinimus rekomenduojama daryti kuo anksčiau, nes atšilus orui paprastai servisai yra perkraunami.

Laivo variklis aptarnavimo centre

Elektros sistema

Patikrinkite visas elektros jungtis, ar jos švarios, sandarios, be korozijos. Surūdijusios jungtys gali būti pavojingos. Įkraukite akumuliatorių ir patikrinkite, ar jis gali išlaikyti įkrovą. Elektros sistemas turėtų reguliariai tikrinti kvalifikuotas specialistas.

Sraigtai ir korpusai

Patikrinkite, ar sraigtuose nėra įskilimų, įdubimų, įtrūkimų ir iškraipymų. Pažeisti sraigtai gali sukelti nepageidaujamą vibraciją ir sugadinti jūsų pavaros mechanizmą. Įsitikinkite, kad sraigtas tinkamai pritvirtintas, ir prireikus pakeiskite guolius.

Būtinai išvalykite korpusą, denį ir viršutinę borto dalį naudodami aplinkai saugų valymo tirpalą

Registracija variklio aptarnavimui

Saugos įranga

Patikrinkite, ar gelbėjimosi liemenės yra geros būklės ir ar jų pakanka visiems galimiems keleiviams. Įsitikinkite, kad kiekvienas asmuo, kuris žada plaukti su jumis, turės tinkamo dydžio gelbėjimosi liemenę, atitinkančią jo kūno svorį. Įsitikinkite, kad visi laive esantys gesintuvai yra tinkamos klasės jūsų laivui, visiškai įkrauti ir sudėti tinkamoje vietoje.

Garant Boats & Yachts Servisas
Dėl serviso paslaugų, kreipkitės į Mantą +37061759573