Prekių katalogas

Renkamės katerį 2022 metais: pramoginės laivybos tendencijos.

Kateris, ne paslaptis, visame pasaulyje pripažinta unikali priemonė keliauti vandeniu. Dažnai išgirdus žodį kateris mūsų mintyse iškyla svajonių vaizdai iš saulėtų vasaros atostogų, kai galvoje jokių rūpesčių, jokios rutinos ir streso. Esi ten, kur niekas kitas tavęs negali pasiekti, tik tavo svajonės. 

O kad svajonės neliktų tik svajonėmis tokiu laikmečiu derėtų imtis veiksmų ir neatidėlioti katerio pirkimo proceso. Jau prieš porą mėnesių užsiminėme apie „sprogstančią rinką“ pramoginės laivybos sektoriuje, šiandien prognozės nesikeičia ir panašu, dar greitai nepasikeis. Kateris vienareikšmiškai yra viena patraukliausių prabangos prekių pandemijos laikotarpiu. Juk kateryje gali pailsėti ir ištrūkti iš minios be jokių apribojimų, be jokių leidimų. Laisvė – liepteliu pasiekiama.


Naujos tendencijos


 1.Katerio dizainas

Kateris šiandien jau ne tik transporto priemonė. Šiandien kuriami kateriai orientuoti į patogų poilsį ir vandens pramogas. Itin svarbiu aspektu kateriui tampa priėjimas prie vandens ir vienas akivaizdžiausių pavyzdžių yra tai, kad net ir nedideli kateriai jau dažnai turi specialiai įrengtas platformas kuriomis patogu nusileisti paplaukioti. Laivų dizaineriai nemažai dėmesio skiria komfortiškam katerio išplanavimui: didesnė gyvenamoji erdvė, deginimosi platforma, pietų stalas, jaukus miegamasis, virtuvėlė - tampa prioritetiniais sprendimais projektuojant katerį. Tikslas, kad katerio savininkas galėtų jaustis lyg namuose ir užtikrinti savo komfortiškas atostogas bet kurioje marinoje.


2. Auganti paklausa


Kita pastebima tendencija – sparčiai auganti katerių paklausa. Šiandienos laivybos entuziastų bendruomenė jau yra gerai informuota ir žinanti savo poreikius. Klientai ateina ieškodami katerių, kurie tenkintų konkrečius jų lūkesčius, jie žino, ko būtent ieško, o mūsų didžiausiu darbu tampa tai atrasti ir pasirūpinti, kad laukti savo svajonių laivo netektų pernelyg ilgai. Katerių paklausa ženkliai išaugo būtent dėl padėminės situacijos, žmonės siekia nutolti nuo minios, turėti savo privatų poilsio kampelį ir panašu, kad šis poreikis laikui bėgant tik stiprės.


3. Dėmesys aplinkai


Dar viena svarbi tendencija, kurią privalome paminėti - tai augantis tvarumo poreikis ir siekis prisidėti prie aplinkos saugojimo. Energijos ir kuro sąnaudos, pakartotinis medžiagų panaudojimas, nekenksmingų darbuotojams ir aplinkai medžiagų parinkimas - tai svarbios šių dienų temos pramoginės laivybos sektoriuje. Poveikis aplinkai tampa vienu iš naujų prioritetų projektuojant laivą. Aplinkosauginis mąstymas vis labiau įtraukiamas į visus įmonėse vykstančius procesus. Išties abi pusės tampa vis labiau suinteresuotos aplinkos tausojimu, kadangi ir klientai dabar nebenori pirkti aplinkai kenkiančių pirkinių. Kur kas didesnį patrauklumą kuria įmonės dėmesį skiriančios tvariai produkcijai. 


4. Skaitmeninių priemonių įsisavinimas

Jūrų pramonėje vyksta dar kai kas įdomaus, ko negalime praleisti pro akis. Šiais laikais kelionių apribojimai skatina bendravimą skaitmeniniu būdu, o įmonės vis daugiau dėmesio skiria skaitmeninei rinkodarai. Šio persikėlimo į skaitmeninę erdvę didžiausias pliusas yra galimybė susisiekti su klientu lengviau ir greičiau, be to operatyviau priimti tam tikrus sprendimus. Iki šiol pramoginės laivybos pramonė skaitmeniniu atžvilgiu pavyzdžiui nuo automobilių atsilikdavo bent 10 metų. Tačiau pandemijos apribojimai privertė šį sektorių sparčiau judėti į priekį.
Nepaisant didelio „skaitmeninio“ žingsnio į priekį, bendravimas per nuotolį niekada nepakeis gyvų susitikimų su klientais, kai galime kartu svajoti ir planuoti koks bus jo naujas laivas.


Keletas įdomių faktų:
• Skaičiuojama, kad 2022 metais bus parduodama maždaug 780 katerių per dieną. Arba galima sakyti bent po 1 katerį kas minutę. 
• Top dominuojantys žaidėjai jūros pramonėje išliks gerai žinomi Brunscwick Corporation, Groupe Beneteau ir Azimut Benetti Group.

Apie kokį katerį svajoji tu?
Parašyk: s.sakalinis@garant.eu